Collazo gaña o Aberto do Ferro na Pontenova

calendar Outubro 30th, 2016

Crónica do Aberto do Ferro na Pontenova da Conferencia Norleste, onde Xosé Collazo (do equipo Campo da Feira de Paiosaco) quedou campión.

navalla

http://ovaral.blogspot.com.es/

Filed in: Sen categorizar

by: abillarda

Non hai comentarios

2ª xornada Conferencia Noroeste

calendar Outubro 30th, 2016

Domingo 23 de outubro no pavillón de Xermaña, Caión.

Participación: 24 palanadores/as de 6 equipos.

Clasificación individual:

Daniel (Billardeiros Musicais) – 13

Berdillo (Cochikeiros da billarda) – 11
Apóstolo (APB Santa Marta) – 10
Roi (APB Santa Marta) – 9
Juan Carlos (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 8

Oscar Ponte (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 8

Viqueira (Cochikeiros da billarda) – 7
Dilan (APB Santa Marta) – 7

Xulio Ponte (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 5

Franco (Billardeiros Musicais) – 5
Geni (Billardeiros Musicais) – 5
Tere (Zumbapaus) – 3 (provisional, pendente dun desempate)
Andrade (Filloas de sangue) – 3 (provisional, pendente dun desempate)
Manolo Pozo (Billardeiros Musicais) – 3
Martín Bocixa (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 3

Oscar (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 3
Ovidio (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 1
Lois Fontán (Filloas de sangue) – 1
Merche (APB Santa Marta) – 1
Abel (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 1
Carlos (Billardeiros Musicais) – 1
Xulio Vilas (APB Santa Marta) – 1
Manolo Montes (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 1
Paula (Infantil) –1

Equipos:

APB Santa Marta – 27

Billardeiros Musicais – 26
Billarda Campo da Feira-Paiosaco – 24
Cochikeiros da billarda – 18
Filloas de sangue – 4
Zumbapaus – 3
Varados:
Berdillo (Cochikeiros da billarda) – 6
Daniel (Billardeiros Musicais) – 4
Martín Bocixa (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 1
Franco (Billardeiros Musicais) – 1
Carlos (Billardeiros Musicais) – 1
Manolo Pozo (Billardeiros Musicais) – 1
Oscar (Billarda Campo da Feira-Paiosaco) – 1
img_20161023_112618_hdr

Participantes da 2ª xornada de liga

img_20161023_133837_hdr

Daniel, o campión con Abel

img_20161023_133826_hdr

Subcampión Berdillo

img_20161023_133806_hdr

Apóstolo 3º clasificado

img_20161023_133856_hdr

Apóstolo, Daniel, Abel e Berdillo

img_20161023_125006_hdr img_20161023_124859_hdr img_20161023_124242_hdr img_20161023_124214_hdr

Filed in: Sen categorizar

by: abillarda

Non hai comentarios

1ª xornada da Conferencia NorOeste

calendar Outubro 16th, 2016

O domingo 9 de outubro desputouse a primeira xornada da Liga Nacional de Billarda da Conferencia Noroeste, no complexo deportivo de Acea Da Ama, en Culleredo.

Participaron na 1ª xornada 17 palanadores/as de 5 equipos.

img_20161009_134643_hdrimg_20161009_124031_hdr img_20161009_124011_hdr img_20161009_123956_hdr img_20161009_123933_hdr img_20161009_123903_hdr img_20161009_123848_hdr img_20161009_123914_hdr

Clasificación individual da xornada:

Campión: Manolo Pozo (Billardeiros Musicais) – 13
Subcampión: Iván (Chainzos-Cadaval) – 11
Daniel (Billardeiros Musicais) – 10
Gándara (Filloas de sangue) – 9

Berdillo (Cochikeiros da billarda) – 8

Geni (Billardeiros Musicais) – 7

Collazo (Campo da Feira-Paiosaco) – 5
Franco (Billardeiros Musicais) – 5
Oscar (Campo da Feira-Paiosaco) – 3
Lois Fontán (Filloas de sangue) – 3
Viqueira (Cochikeiros da billarda) – 3
Martín Bocixa (Campo da Feira-Paiosaco) – 3
Xulio Ponte (Campo da Feira-Paiosaco) – 3
Mirás (Campo da Feira-Paiosaco) – 3
Andrade (Filloas de sangue) – 3
Paula (Infantil) – 3
Enrique (Campo da Feira-Paiosaco) – 3
 img_20161009_134448_hdr      img_20161009_134538_hdrimg_20161009_134503_hdrimg_20161009_134515_hdr
Clasificación por equipos
Billardeiros Musicais – 35
Filloas de sangue – 15

Campo da Feira-Paiosaco – 14

Chainzos/Cadaval – 11
Cochikeiros da billarda – 11

Filed in: Sen categorizar

by: abillarda

Non hai comentarios

Comeza a liga de billarda 2016/2017 na Conferencia Noroeste

calendar Outubro 8th, 2016

O domingo 9 de outubro comeza a tempada 2016/2017 da Liga Nacional de Billarda da Conferencia Noroeste.

Será ás 11 da mañá no Complexo Deportivo de Acea de Ama, no Burgo.

xornada-1

Calendario da Liga Conferencia Noroeste:

Xornada

1ª                       09/10/2016…….. Acea de Ama (O Burgo)

2ª                      23/10/2016…….. A Insua (Caión)

3ª                     06/11/2016…….. A Sardiñeira (A Coruña)

4ª                     27/11/2016…….. Folgueira – Castelo (Culleredo)

5ª                     11/12/2016……… Santa Cruz (Oleiros)

6ª                     08/01/2017……. Paiosaco

7ª                     29/01/2017……. Pontoxo – As Encrobas (Cerceda)

8ª                    12/02/2017…….. Perillo

9ª                    02/04/2017…….. Eirís

10ª                  23/04/2017…….. O Chorís (Carballo)

11ª                  07/05/2017……… Malpica

12ª                 21/05/2017………. Ponteceso

 

Filed in: Sen categorizar

by: abillarda

Non hai comentarios

Aberto das Cereixas en Paiosaco

calendar Xuño 23rd, 2016

Cartaz Paiosaco

Filed in: Sen categorizar

by: abillarda

Non hai comentarios

Ola mundo!

calendar Marzo 5th, 2016

Parabéns! Esta é a túa primeira anotación en blogaliza.org, o teu blog en blogaliza.org. Pódela editar ou borrar, e a continuación participares no Blogomillo.

Filed in: Sen categorizar

by: abillarda

1 comentario